Juniorima Juga četvrto mjesto na Prvenstvu Hrvatske

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Službene stranice VK Jug
Juniori Jug Croatia osiguranja poraženi su u utakmici za 3. mjesto na turniru Prvenstva Hrvatske koji se od četvrtka do danas održavao na splitskom Poljudu. Brončane medalje idu za Zagreb; Mladostaši su bili bolji s 8:7 (2:0, 1:1, 1:4, 4:2).

Prve dvije četvrtine su bile za zaborav. Nakon 1:3 na poluvremenu, igrači trenera Veselina Đuha se bude, dobivaju 3. četvrtinu s 4:1 te prvi put prelaze u vodstvo. Na početku posljednje dionice igre Žapci iz igrača više izjednačuju na 5:5. Potom s dva pogotka u nizu Jugaši prvu put odlaze na +2. Međutim, nakon Jugove serije, slijedi i ona Mladosti. Na 3:09 do kraja Zagrepčani izjednačuju na 7:7, te 0:27 do kraja s igračem više postižu pogodak vrijedan brončane medalje.

Kod Juga CO najefikasniji je s 3 pogotka bio Kristijan Čulina, dok su se Boris Ivaniš, Filip Kržić, Maroje Burđelez te Karlo Krmek po jednom upisali u listu strijelaca, stoji na službenim stranicama kluba.