VELIKI TURNIR U CINCINNATIJU Ana Konjuh zaustavljena u prvom kolu

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Tonči Vlašić / anakonjuh.net
Slovačka tenisačica Dominika Cibulkova se osvetila Ani Konjuh za poraz u Wimbledonu prije dva mjeseca, kada je danas u prvom kolu WTA turnira u Cincinnatiju svladala hrvatsku igračicu sa 5-7, 7-5, 6-2 poslije 2 sata i 20 minuta igre.

Cibulkova je bolje krenula u meč i prva je došla do prednosti "breaka" i vodstva 4-2, ali onda je uslijedio preokret i Konjuh uspijeva dobiti prvi set.

Hrvatska tenisačica bila je na dobrom putu da dobije meč, jer je u drugom setu kod 4-4 imala dvije vezane "break lopte", te još jednu kod 5-5. Nije ih realizirala, a potom je njena protivnica, kad je Konjuh servirala za 13. igru, napravila "break" i time poravnala rezultat u setovima na 1-1.

U odlučujućem setu Cibulkova je dominirala i plasirala se u drugo kolo.

Tako su u prvom kolu turnira u Cincinnatiju ispale sve tri hrvatske tenisačice, jer je Donna Vekić pola sata ranije poražena od Ruskinje Natalije Vihljancevesa 3-6, 6-2, 3-6, dok je dan ranije Mirjana Lučić-Baroni izgubila od ŠpanjolkeCarle Suarez Navarro sa 3-6, 5-7, piše Jutarnji.