Gošk dominirao na Maksimiru, Lokomotiva ide dalje

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Facebook Gošk fun page
Trećeligaš GOŠK nije pokleknuo u Maksimiru, namučio je prvoligaša Lokomotivu, imao prilike i za više, ali nije uspio prirediti senzaciju, nadoknaditi poraz u prvoj utakmici kod kuće. Pogodak kojeg je postigao Andrej Kramarić u Lapadu prije sedam dana u 68. minuti odlučio je pobjednika. Trećeplasirani sastav Prve HNL je izborio polufinale ukupnim rezultatom 1:0. GOŠK-ovci će dugo pamtiti nastup u Maksimiru, pogotovo prilike u nastavku utakmice koje je imao Ivo Caput, potom udarac Damira Hodžića, ali isto tako i pokušaj Frana Mrđena u prvom poluvremnu.

Igrač utakmice je bio vratar GOŠK-a Dalibor Kristić, dok je najbolji pojedinac domaćina bio također vratar, Dominik Picak, i to govori kako trećeligaš nije bio bez prilike u Maksimiru, blizu još većeg uspjeha...

- Što ti je kup - istaknuo je Josip Papić, veteran GOŠK-a, koji je utakmicu odgledao s klupe.

ZAGREB: Lokomotiva - GOŠK 0:0

U Maksimiru oko 150 gledatelja. U 14 sati sudac Matoc je označio početak utakmice.

UOČI UTAKMICE

Picak na golu, zatim Samateh, Barbarić, Mesarić i Musa, ispred njih Maleš, pa Šitum, Chago, Tomšić i Martinac te naprijed Kramarić - to je sastav Lokomotive, koji će se suprostaviti GOŠK-u u Maksimiru, a koji je potvrdio Tomislav Ivković, trener zagrebačkog prvoligaša.

Trener GOŠK-a Milan Petrović je također u zadnji trenutak odustao od najavljenog. Tako će uzvratnu utakmicu četvrtfinala Hrvatskog kupa trećeligaš započeti u sastavu: Kristić na vratima, u zadnjoj liniji, Kacić, koji će na lijevu stranu, zatim Mujkić i Đajić, desno će biti Daničić, u sredini Mrđen, Ivanišević i Kovačić, pa gore desno Čikato, u napadu Caput te Hodžić. Ispao je od najavljenih u posljednji trenutak Lekaj. Na klupi će još biti vratar Sarić, zatim Mihaljević, Zečević, Dragić, Papić i Čečur.

Lokomotiva je bila bolja u prvoj utakmici u Dubrovniku prije tjedan dana golom Kramarića u 68. minuti utakmice.