Ana Konjuh pomela Amerikanku za četvrtfinale Australian Opena

Autor: dubrovackidnevnik.hr
Mlada nada dubrovačkog tenisa Ana Konjuh bez većih se problema kvalificirala u četvrtfinale juniorskog Grand Slama u Melbourneu Australian Opena.

U meču 3. kola protiv 15. nositeljice, Amerikanke Alexandre Kick, Konjuh je demonstrirala pravu tenisku silu, o čemu najbolje svjedoči krajnji rezultat meča (6:0, 6:1). Posebno zapanjuje podatak da je Ani za plasman u četvrtfinale trebalo svega 41 minuta igre!

U prvom setu Ana je svoju protivnicu doslovno pomela. Ostavila joj je svega 7 poena, a sama ih je postigla 25. Kiick je do daha došla u drugom setu, ali tek do 1:1. Sve nakon toga pripalo je Konjuh, koja opet ulazi u seriju i dovršava drugi set sa 6:1.

U četvrtfinalu Ana će igrati protiv pobjednice iz meča 12. nositeljice, Čehinje Krejcikove i Francuskinje Ferro.