BRAVO ZA NAŠE KOŠARKAŠICE Zaustavljen i neporaženi Šibenik, strašan učinak Ane Vojtulek

Autor: dubrovackidnevnik.hr
Ženski košarkaški klub Ragusa pobijedio je u četvrtom kolu lige za košarkašice ekipu Šibenika rezultatom 59:70 (15:25, 13:10, 16:16, 15:19).

Dubrovkinje su u utakmicu ušle čvrsto te u prvoj četvrtini odmah povele 10 razlike, ali Šibenčanke se nisu lako predale. Do poluvremena su spustile rezultat na 7 koševa zaostatka. Najviše su se približile na rezultatu 48:51, ali tu su naše djevojke preuzele inicijativu i mirno privele utakmicu kraju.

Najbolja igračica Raguse bila je Ana Vojtulek (valorizacija 30) koja je postigla double-double učinak s 21 poenom i 18 skokova. Katarina Zarač zabila je 16 koševa, Ana Haklička 15 (+5sk), Lorena Molnar 8 (+8sk+4blk), Iva Todorić i Živana Janković dodale su po 4. Uz to, Todorić je imala 5sk+5ass+8ukr, a Janković 4sk+4ass+4ukr.

Marija Pocrnjić i Karla Kalajžić zbog ozljeda nisu nastupile, a u sastavu su još bile i Matea Beletić, Ani Putica i Lucija Papić.
Kod Šibenčanki najbolja je bila Mia Vukšic s postignutih 15 poena i 7 skokova.

Sljedeći vikend očekuje nas prvo kolo Kupa Ružice Meglaj-Rimac u kojem je Ragusa gost ekipi Zagreba.