MINI GRAND PRIX 'Sv.KRŠEVAN' Jugaši se vratili s deset medalja iz Zadra (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: , pk jug
Plivački miting "Sv. Krševan" održan je u Zadru ovaj vikend, a na njemu je nastupilo 13 Jugaša.

Bio je to drugi po redu miting iz ovosezonske mini grand prix serije na kojem je nastupilo više od 500 kadeta i mlađih kadeta iz Hrvatske i BiH.

Nastupili su Juraj Barčot, Andrija Cetinić, Bruno Damić, Borna Jelčić, Toni Šarić, Vlaho Nenadić, Marko Tevšić, Ivan Zeko, Roko Zvone, Maro Šušić, Marko Vuletić, Marin Zeko i Paula Damić.

Jugaši su osvojili ukupno 10 medalja od kojih 4 zlatne, 5 srebrenih i 1 brončanu. Medalje su Jugu donijeli Vlaho Nenadić, Maro Šušić i Marko Vuletić.

Najuspješniji predstavnik Juga bio je Vlaho Nenadić koji je u B kategoriji (2006. godište) osvojio 5 medalja od kojih su čak četiri zlatne i jedna srebrena. Najbrži je bio u trkama 100 i 200 leđno, te 100 i 400 slobodno, dok je na 800 slobodno bio drugoplasirani.

Maro Šušić osvojio je 4 medalje u C kategoriji (2007. godište). Sve 4 su srebrenog sjaja. Maro je bio drugi u disciplinama 100 i 200 leđno, te 100 i 400 slobodno.

U C kategoriji medalju je osvojio i Marko Vuletić koji je bio brončani u utrci 100 prsno.

U Zadru su ih vodili njihovi treneri Matiana Staničić i Ivan Bilić.

Idućeg vikenda je na rasporedu Opće, juniorsko i mlađe juniorsko regionalno prvenstvo u Splitu.