NAJUVJERLJIVIJA POBJEDA Hrvatska s ispremiješanim sastavom razbila Bahrein, konačno zaigrala i jedna od najvećih zvijezda

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Goran Kovacic/PIXSELL
Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj nakon što je u susretu 4. kola B skupine pobijedila Bahrein sa 32-20 (19-9) upisavši i četvrtu pobjedu.

Pitanje pobjednika bilo je poznato i prije ove utakmice, no 'kauboji' su to trebali potvrditi i na terenu. I nije bilo nikakvog iznenađenja.

Izbornik Lino Červar iskoristio je ovu utakmicu kako bi odmorio glavne igrače, pa tako Marin Šego, Domagoj Duvnjak, Luka Stepančić, Igor Karačić i Željko Musa nisu igrali niti minute, dok je Zlatko Horvat dobio 'mrvice'. Nakon što je propustio posljednje dvije utakmice Luka Cindrić je zaigrao u prvih 16 minuta.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Manuel Štrlek sa 11 golova, Ivan Vida i Damir Bičanić zabili su po pet golova, Jakov Vranković je zabio četiri gola, dok je Ivan Stevanović sakupio 13 obrana i postigao jedan gol.