TO JE NAŠA IVANA! Šutalo osvojila broncu u hrvatskom dvoboju u Maroku

Autor: dubrovackidnevnik.hr
Posljednjeg dana Grand Prix turnira u Agadiru hrvatska judašica Ivana Šutalo (iznad 78 kg) osvojila je brončanu medalju u dvoboju s reprezentativnom kolegicom Ivanom Maranić.

U subotu je priliku za broncu u Maroku imao Dominik Družeta (do 81 kg). U izjednačenom dvoboju s Egutidzeom (POR) presudila je bolja reakcija Portugalca gruzijskih korijena u «golden scoreu».

Zato je nedjelja donijela medalju tako da u finalnom bloku nije bilo upitno hoće li biti hrvatska zastava na podiju jer su se za treće mjesto borile dvije Ivane, Šutalo i Maranić. Nakon što je posljednji dvoboj odlučio tko je nova prvakinja Hrvatske, a slavila je Ivana Maranić, ovaj susret je donio medalju za Ivanu Šutalo. U trećoj minuti borbe, Dubrovčanka je odlično iskoristila priliku za bacanje i ipponom sebi osigurala mjesto na pobjedničkom postolju.

U nedjelju je nastupio i Zlatko Kumrić (do 100 kg), koji je u 1. kolu izgubio wazarijem od Mosera (SUI).