VRATILI SE IZ 'MRTVIH' Hrvatska briljantnim preokretom osigurala polufinale!

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Luka Stanzl/PIXSELL
Hrvatska je u poufinalu Eura. U ključnoj utakmici je nakon velikog preokreta slavila protiv Njemačke 25:24 i

Tijek utakmice (Index.hr)

KRAAAAJ! HRVATSKA JE U POLUFINALU!!!!!!

60' Kuhn u blok. Novi napad i Šego brani zicer za polufinale

59' Karačić zabija za 25:24

57' Kuhn je promašio i Hrvatska ima napad za vodstvo

56' Bravo za Duvnjaka. Ukrao je loptu i zabio iz kontre za 24:24

55' Sedam metara za Njemačku  Reichmann ne može promašiti. Četiri od četiri  Cindrić je promašio

54' Kakva golčina Karačića za 23:23

52' Šteta. Sedmerac za Njemačku. Reichmann je nepogrešiv. Imali smo tri napada za vodstvo, a sad Šipić iz zicera u gredu

51' Šteta, Wolf brani. Nevjerojatno, Mandić zicer u Wolfa

49' Nova greška Nijemaca i imamo napad za + 1. Wolf brani Stepančiću, ali desni vanski Hrvatske krade loptu Druxu

49' Dva gola u seriiji i evo nas na 22:22

47' Stepančić nova golčina. Najbolji igrač Hrvatske večeras

46' Duvnjak zabija sa sedam metara, a Nijemci pogađaju vratnicu.Imamo napad za doći na samo - 1

42' Karačić sad zabija za povratak na - 2. Weber pogađa

41' Stepančić se raspucao i evo nas na - 2. Bomba Hafnera s devet metara za + 3

40' Ipak pivot Njemačke zabija za + 3

38' Kastening vraća na + 4. Krademo loptu i Mandić iz kontre na samo - 2

37' Ilija Brozović zabija prvi gol na Euru. Krademo loptu i Kračaić iz kontre vraća na -3

36' Duvnjak sad mora vani na dvije minute. Njegovo drugo isključenje i Nijemci idu sa sedmerca na +5

35' Novi sedmerac. Sad Duvnjak ide i nekako zabija

34' Gensheimer s lakoćom s krila, a Wiencek novo isključenje

33' Karačić promašuje zicer, a Kastening zabija za + 4

32' Karačić zabija, ali suci sude faul Mandiću

31' Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVIH 30 MINUTA

30' Nevjerojatno. Karačić zabija, a Nijemci opet koriste brzi centar i imaju sedmerac. Reichmann zabija za + 3 i 14:11 nakon prvih 30 minuta

30' Dobra obrana i Hafner promašuje. Imamo zadnji napad za doći na samo - 2

28' Serija Hrvatske 2:0 i evo nas na - 3. Međutim, Musa mora vani na dvije minute

26' Weber nas kažnjava i evo Nijemaca na + 4

26' Novi sedmerac za Hrvatsku. Horvat ide opet i nova vratnica. Treći promašaj

26' Wiencek je brutalno uletio u Mandića i ide vani na dvije minute. Šesto isključenje za Nijemce

25' Horvat zicer i Wolf brani. Sad Duvnjak mora vani iako je Musa napravio faul za dvije minute. Imamo dva igrača manje. Nije dobro. Nijemci idu na + 3

24' Nevjerojatno. Stepančić griješi, pušta igrača i primamo gol, a Stepančić mora vani

24' Nijemci imaju dva igrača manje. Pet isključenja za Njemačku, a Hrvatska niti jedno

23' Cindrić zabija uz grubi ulet Schmidta. Nove dvije minute za Njemačku, a Luka se na parketu previjao od bolova

22' Nove dvije minute za Njemačku. Pekeler grubo u glavu Stepančića

20' Njemačka zabija uz puno sreće, ali Stepančić vraća na -2

19' David Schmidt vuče Karačića s leđa i ide vani na dvije minute. Stepančić zicer u gredu, ali iz novog napada Cindrić za 6:8

17' Uwe Gensheimer s krila za 7:5 za Njemačku, a onda kapetan Njemačke iz kongre za 8:5

15' Karačić jedva zabija, ali opet Nijemci brzo nakon brzog centra zabijaju. Nismo dobri u obrani

14' Wolf brani Stepančiću, ali Luka uzima lotu i evo nam sedmerca. Karačić ide na crtu i on griješi. Hrvatska nastavlja užasan niz sa sedmercima

12' Šego sjajno brani, a Mandić je izndudio dvije minute Webera i sedam metara. Horvat u gredu

10' David Schmidt s igračem manje zabija za Njemačku, a Duvnjak griješi

9' Hafner ide na dvije minute vani nakon faula na Musi. Krasno Karačić kad nismo imeli ideu u napadu

8' Mandić s krila za 3:4

7' Duvnjak gubi loptu, a Nijemci dižu na +2

6' Cindrić griješi, a Hafner zabija za 3:2

4' Duvnjak za 2:1, a Nimeci iz brzog centra odmah za 2:2

3' Gol s krila za Kasteninga

2' Odlična akcija na crtu za Marića i 1:0

1' Počela je utakmica  Prvi napad je za Njemačku. Obrana Hrvatske odlična i naša je lopta

HRVATSKA: Šego - Mandić, Horvat - Duvnjak, Cindrić, Stepančić - Musa

Klupa: Ašanin, Ravnić, Matanović, Marić, Šipić, Hrstić, Šarac, Mamić, Karačić

NJEMAČKA: Wolff - Gensheimer, Reichmann - Kuhn, Drux, Hafner - Pekeler

Klupa: Bitter, Zieker, Kastening, Wiencek, Kohlbacher, Golla, Bohm, Weber, Schmidt