KORAK DO SUPERLIGE Odbojkašice Dubrovnika u drami od pet setova uzele pobjedu u Rijeci (VIDEO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: DD
Dubrovačke odbojkašice došle su na korak do povratka u najveći rang natjecanja, Superligu.

U prvoj utakmici doigravanja u Rijeci, protiv istoimenog domaćina, u pravoj su drami došle do pobjede. Završilo je 3:2 za Dubrovnik, nakon dva sata i 15 minuta igre. Rezultat po setovima bio je 25:23, 23:25, 23:25, 26:24, 13:15.

Dubrovkinje su u ovom meču protiv desetoplasirane ekipe iz Superlige pokazale karakter. Ali i to da su ambicije o povratku u Superligu itekako dostižan cilj. Nekoliko puta su se vratile iz minusa i na kraju uzimale set protiv aktualnog superligaša, koji se bori za ostanak u tom društvu.

ŽOK Dubrovnik: Mia Obradović, Matea Vuletić, Laura Prkačin, Mia Vukas, Julia Oliveira, Milica Đukić, Nika Mandić, Manula Karač, Lara Dežulović, Gabriela Stipanović, (C) Doris Buzolić

Serija se igra na dvije pobjede, a drugi je meč na rasporedu u Gospinom polju sljedeće nedjelje (21. travnja). Dubrovački klub je u najvećem rangu posljednji put nastupao u sezoni 21/22. Sada ih do povratka dijeli samo jedna pobjeda.