Košarkaški klub Dubrovnik: Pobjeda seniora i mlađih kadeta, poraz kadeta

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: KK Dubrovnik
Dvije pobjede i jedan poraz – učinak je Košarkaškog kluba Dubrovnik u prvenstvenim susretima za vikend. Dobre rezultate mlađih kadeta i prve momčadi malo je pokvario težak poraz kadeta u Jedinstvenoj kadetskoj ligi u Gospinom polju.

SENIORI

Uspješni su bili seniori KK Dubrovnik na startu drugog dijela natjecanja u A-2 ligi jug. U 8. kolu očekivana pobjeda protiv Adriatica 104:64. Držali su se gosti iz Splita u rezultatskom priključku do sredine druge četvrtine, ali uslijedilo je razdoblje odlične igre dubrovačkih košarkaša i do poluvremena je već bilo +22 (52:30). Najefikasniji mladi Filip Vujičić s 22 poena, još su dvocifreni bili Stipe Režić (18), Josip Boban (17) i kapetan Božo Katić (16). Ovo je sedma pobjeda košarkaša Dubrovnika koji imaju i jedan gostujući poraz u Zadru od Sonik Puntamike. U 9. kolu gostuju protiv Sukošana.

Dubrovnik – Adriatic 104 : 64 (22:25, 30:5, 23:10, 29:24)

Dubrovnik: Boban 17, Šeparović 9, Petrović, Katić 16, Šojka 2, Mustapić 7, Režić 18, Vodopija 5, Vujičić 22, Ajduković, Kušt 8. Trener: Željko Vreća

KADETI

Neočekivano uvjerljiva, ali potpuno zaslužena pobjeda košarkaša Pazina u Dubrovniku u susretu 5. kola Jedinstvene kadetske lige. Mladi košarkaši iz Istre vodili su u 3. minuti 10:3 nakon trice Guština, domaćini serijom 13:2 došli do najveće prednosti na utakmici sredinom prve četvrtine (16:12). Gosti su pitanje pobjednika riješili u idućih 10 minuta i 12 sekundi, postigli su 26, a primili samo četiri poena za 38:20 u 15. minuti. Sve je pokušao domaći trener Pero Jejina, ali protiv Pazina nije imao raspoloženog igrača. Gvido Guštin prvo ime susreta s čak 33 poena uz šut 14-18 i 16 skokova. U redovima KK Dubrovnik najefikasniji Antonio Petrović s 29 poena.
-Ovo je bila naša najgora igra do sada. Nijedan igrač nije odigrao ni približno svojim mogućnostima. Okrećemo se gostovanjima idući vikend. Možemo i moramo puno bolje – naglasit će Pero Jejina, trener kadeta KK Dubrovnik koji nakon četiri odigrane utakmice imaju jednu pobjedu i tri poraza. U idućem kolu na rasporedu je utakmica protiv Cedevite u Zagrebu.

Dubrovnik – Pazin 67 : 89 (18:23, 11:27, 18:23, 20:16)

Dubrovnik: Ferri, Stasjuk 3, Petrović 29, Kalafatović, Džanković, Koprivica 12, Tolj 9, Šiško 2, Vuletić 2, Vujičić, Ajduković 8, Radulović 2. Trener: Pero Jejina

MLAĐI KADETI

Bravo za igrače trenera Mara Lučića, mlađi kadeti KK Dubrovnik pobjedom su u Trogiru još jednom pokazali kako je pred njima lijepa budućnost. U susretu Prve lige – jug u subotu su nadigrali Trogir 58:52.

Trogir – Dubrovnik 52 : 58 (13:14, 17:19, 15:19, 7:6)

Dubrovnik: Kriste 20, Raguž, Kapović 5, Bogdanović 2, Skvrce 4, Šimunović 2, Živković, Maštrapa, Smoljko, Vujčić 25. Trener: Maro Lučić