KADETSKO LJETNO PRVENSTVO HRVATSKE Marko Baletin dva puta na korak do medalje

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: PKJUG Dubrovnik
Zagreb je 20. i 21. srpnja bio domaćin Prvenstva Hrvatske za kadete na kojem je nastupilo 220 natjecatelja iz 30-ak klubova. Pravo nastupa imali su samo oni plivači koji su tijekom ljetne sezone isplivali norme zadane od strane Hps-a.

PK Jug predstavljalo je ukupno devet natjecatelja (pet muških i četiri ženske), što je za tri natjecatelja više nego u zimskoj sezoni: Marko Baletin koji trenira u grupi trenera Ivana Bilića, Juraj Barčot, Antonia Šurković, Tonka Bušković, Elza Filipvić, Marta Lukšić koji treniraju u grupi trenera Andreja Drobca, te Vlaho Nenadić, Ivan Zeko i Roko Zvone koji treniraju u grupi Matiane Staničić.

Jugovi plivačice i plivači u svim disciplinama u kojima su nastupili ostvarili su osobne rekorde u 50m bazenu.

Najbolji Jugov natjecatelj bio je Marko Baletin koji je zauzeo četvrto mjesta u disciplinama 100 leđno i 200 mješovito. U obe discipline mu je falilo malo sportske sreće, pogotovo na 100 leđno gdje je broncu izgubio za 15 stotinki. Marko je osim u navedenim disciplinama nastupio u još dvije discipline i zauzeo sljedeće plasmane: 100 delfin - šesto mjesto i 200 delfin- 13. mjesto.

Vlaho Nenadić nastupio je u disciplinama: 200 leđno, 200 mješovito, 800 slobodno, 100 leđno i 400 mješovito. Najbolji plasman zauzeo je u disciplini 200 leđno u kojoj je bio 22.

Juraj Barčot je nastupio u disciplinama: 400 slobodno, 100 prsno, 100 slobodno, 800 slobodno i 200 slobodno. Najbolji plasman ostvario je u disciplinama 100 prsno i 800 slobodno u kojima je zauzeo 17. mjesto.

Ivan Zeko nastupio je u disciplini 200 prsno u kojoj je zauzeo 39. mjesto.

Na ovom prvenstvu nastupila je za razliku od zime i jugova muška štafeta 4x100 slobodno i 4x100 mješovito i zauzela 14. i 16. mjesto što je manje bitno s obzirom da je bila sastavljena od kadeta koji je ulazno godište Juraja Barčota i tri mlađa kadeta Vlaha Nenadića, Roka Zvone i Ivana Zeka kojima je ovo bilo veliko iskustvo za naredna prvenstva.

Kod cura, Antonia Šurković nastupila je u disciplinama: 100 prsno, 200 mješovito, 100 leđno, 400 mješovito i 100 slobodno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 200 mješovito gdje je ostvarila plasman u finale i zauzela. 8 mjesto.

Tonka Bušković nastupila je u disciplinama: 400 slobodno, 100 slobodno, 800 slobodno i 200 slobodno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 800 slobodno u kojoj je bila 18.

Elza Filipović nastupila je u disciplinama: 400 slobodno, 100 slobodno, 200 slobodno i 100 leđno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 200 slobodno u kojoj je bila 32.

Marta Lukšić nastupila je u disciplinama: 100 prsno i 200 prsno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 100 prsno u kojoj je bila 35.

Kao i kod muških za razliku od zime imali smo i ženske štafete 4x100 slobodno i 4x100 mješovito. koje su zauzele 11. i 13. mjesto. A plivale su je gore navedene cure.

Još se plivala mix štafeta 4x100 mješovito (plivaju dva plivačice i dva plivača) i zauzaela je 12. mjesto a plivali su je Antonia Šurković, Marta Lukšić, Roko Zvone i Juraj Barčot.

Plivači su u ukupnom ekipnom poretku zauzeli 14., a plivačice 18. mjesto.

Slijedi PRVENSTVO HRVATSKE ZA DOBNE KATEGORIJE koje se također održava u Zagrebu od 26. srpnja do 29. srpnja gdje će nastupiti Jugovi najstariji plivači.