POVIJESNA SEZONA Košarkaši Dubrovnika pobijedili Šibenku, završen je regularni dio, slijedi spektakl (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Rafael Barkiđija
Košarkaši Dubrovnika pobijedili su u subotu navečer Šibenku u Gospinom polju rezultatom 86:75 (25:19, 19:21, 24:12, 18:23).

Bilo je to posljednje, 33. kolo regularnog dijela FAVBET Premijer lige. I uoči susreta je bilo jasno kako Dubrovnik u doigravanje ulazi sa sedmog mjesta, te da će mu protivnik u četvrtfinalu na dvije pobjede biti aktualni doprvak - KK Split

Dubrovnik je veliki odmak napravio u prvoj četvrtini (17-3), nakon čega se do poluvremena Šibenčani vraćaju u susret (44-40). U trećoj četvrtini Dubrovnik opet lomi utakmicu, no ovoga puta gosti nisu uspjeli smanjiti zasotatak. Dubrovnik regularni dio u povratničkoj sezoni zaključuje s 15 pobjeda i 18 poraza.

KK Dubrovnik: Jakov Vujičić, Lovre Klarić, Antun Prebisalić, Petar Dubelj, Gvido Guštin, Ivano Lučić, (C) Ivan Vodopija, Filip Vujičić, Javon Levi, Ivano Prlj, Roko Gizdavčić

KK Šibenka: Luka Skorić, Myles Howard, Antonyo Foreman, Luka Babić, Milić Starovlah, Matej Perković, Petar Šarić, Dominik Škugor, Ante Brajković, (C) Pavao Paić

Prva utakmica četvrtfinala na rasporedu je u četvrtak u Splitu od 19 sati, dok je druga u Dubrovniku u nedjelju (5. svibnja) od 19 h. Svi parovi četvrtfinala: Zadar - Dubrava, Split - Dubrovnik, Cibona - Zabok, Cedevita Junior - Dinamo Zagreb.