SPREMNI ZA NJEMAČKU Hrvatska svladala Austriju bez većih problema

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Luka Stanzl/PIXSELL
Hrvatska nije dopustila iznenađenje na startu Glavnu runde Europskog prvenstva, igrala je protiv Austrije i svladala ju je bez većih problema s 27:23. Odlična obrana ponovno je bila ključ.

Hrvatska je odigrala fantastičnu obranu u prvom poluvremenu, domaćin je u prvih 30 minuta zabio samo osam golova i to je bio ključ trijumfa. U nastavku su Duvnjak i društvo samo održavali veliku prednost i mirno su utakmicu priveli kraju.

Pobjedom protiv Austrije Hrvatska je napravila veliki korak ka polufinalu, sada ima četiri boda kao i Španjolska koja je ranije u četvrtak svladala Češku s 31:25, dok je Austrija treća s dva boda. Češka i Njemačka i Bjelorusija koje igraju svoj susret 1. kola drugog kruga od 20.30 su bez bodova. Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije, piše Index.